Gülçin ÖZDEMİR YÖN Kimdir?

Gülçin ÖZDEMİR YÖN | Uzman Klinik Psikolog

Gülçin ÖZDEMİR YÖN , lise öğrenimini Nazilli Anadolu Lisesi’nde tamamlandı. Daha sonra 2013 yılında Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne başladı. 2017’de yılında ikinci üniversite olarak başladığı Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl içerisinde Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi’nde staja başladı. Yetişkin Psikiyatri ve Çocuk Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları servislerinde stajyer psikolog olarak görev yaptı. 

Gülçin ÖZDEMİR YÖN Psikoloji lisans eğitiminde Diyalektik Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olarak psikolog ünvanına sahip oldu. Daha sonra klinik psikoloji yüksek lisans programını tamamlayarak Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır. Daha sonra Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Psikolojisi ve İnsan Kaynakları Yüksek Lisans Programına derece ile kabul edilerek ikinci yüksek lisansına başlamıştır. Halen devam etmektedir. 

Gülçin ÖZDEMİR YÖN Türk Psikologlar Derneği WISC-4 Zeka Testi Eğitimini tamamlamıştır. Çocuk Değerlendirme Eğitimi ve Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri ve Özgül Öğrenme Güçlüğü Klinik Değerlendirme eğitimlerini tamamlamıştır.

Ardından Anadolu Psikoterapi Derneği Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini almıştır. Daha sonra Moxo Dikkat Testi eğitimini tamamlamıştır. Prof. Dr. H. İbrahim DİKEN tarafından düzenlenen Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı (ETEÇOM) eğitimini almıştır. Doç. Dr. Bilgehan EREN tarafından düzenlenen Erken Çocuklukta Orff Temelli Beceri Öğretimi üzerine eğitimler almıştır. Üniversite eğitimi sürecinden bu yana www. psikolezyum.com web sitesinde psikoloji yazıları kaleme almaktadır.

İlk olarak 2018 yılı itibariyle özel bir anaokulunda Okul Psikoloğu olarak 2-6 yaş grubu çocukların gelişim takibi yapmıştır. Çocuk-ergen alanında seanslarını yürütmüştür.  Daha sonra kariyerinde bir dönem Bursa’da Özel bir Tıp Merkezinde Klinik Psikolog olarak çocuk, ergen ve yetişkin psikoterapi seansları yürütmüştür. Uzman Klinik Psikolog Gülçin Özdemir YÖN  Yeni Hayat Psikolojik Destek ve Eğitim Merkezi’nde çocuk-ergen ve yetişkin psikoloji alanında seanslarını yürütmektedir.

Gülçin ÖZDEMİR YÖN,  2019 Yılından beri Türk Psikologlar Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Genel Sekreterliği yapmaktadır.