Çocuk ve Ergen Psikoloğu Psikolog Gülçin ÖZDEMİR YÖN

 

Uzman Klinik Psikolog Gülçin ÖZDEMİR YÖN, lise öğrenimini Nazilli Anadolu Lisesi’nde tamamlandı. Daha sonra 2013 yılında Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne başladı. 2017 yılında ikinci üniversite olarak başladığı Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü’nden başarı ile mezun oldu. Aynı yıl içerisinde Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Yetişkin Psikiyatri ve Çocuk Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları servislerinde stajyer psikolog olarak görev yaptı. 

Psikoloji lisans eğitiminde Diyalektik Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olarak psikolog ünvanına sahip oldu. Daha sonra klinik psikoloji yüksek lisans programını tamamlayarak Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Türk Psikologlar Derneği WISC-4 Zeka Testi Eğitimi, Çocuk Değerlendirme Eğitimi ve Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri eğitimlerini tamamlamıştır.

Ardından Anadolu Psikoterapi Derneği Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini almıştır. Prof. Dr. H. İbrahim DİKEN tarafından düzenlenen Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı (ETEÇOM) eğitimini almıştır. Doç. Dr. Bilgehan EREN tarafından düzenlenen Erken Çocuklukta Orff Temelli Beceri Öğretimi üzerine eğitimler almıştır. Üniversite eğitimi sürecinden bu yana www. psikolezyum.com web sitesinde psikoloji yazıları kaleme almaktadır.

2018 yılı itibariyle özel bir anaokulunda Okul Psikoloğu olarak 2-6 yaş grubu çocukların gelişim takibi ve çocuk-ergen alanında seanslarını yürütmüştür. Yeni Hayat Psikolojik Destek ve Eğitim Merkezi’nde çocuk-ergen ve yetişkin psikoloji alanında seanslarını yürütmektedir.